Kategorie

Producenci

informacje o firmie Camozzi informacje o firmie Pepperl+Fuchs informacje o firmie Ergomat informacje o firmie SMC

Lista producentów

EK GROUP

Facebook

Silniki pneumatyczne

Silniki pneumatyczne

Rodzina silników pneumatycznych, czyli elementów wykonawczych w układach pneumatycznych zamieniające energię potencjalną ciśnienia powietrza na ruch obrotowy, jest jednym z flagowych produktów firmy GAST.

Oferujemy silniki w czterech wariantach: smarowanym, bezolejowym, ze stali nierdzewnej oraz z przekładnią zębatą. Silniki posiadają też różne możliwości montażu: na łapach, od czoła, na piaście silnika, kołnierzowo (NEMA lub metryczny).

Zalety silników pneumatycznych:

 • Różne prędkości obrotowe - dostępne są prędkości obrotowe od 300 do 10000 rpm (w zależności od wybranego modelu silnika); łatwa regulacja prędkości obrotowej poprzez redukcję ciśnienia na wlocie silnika lub zawór dławiący na jego wylocie.
 • Praca w dowolnej pozycji - możliwość montażu w dowolnej pozycji pod warunkiem zapewnienia odpowiedniego smarowania (nie dotyczy silników bezolejowych); pozycje pracy motoreduktorów ograniczone są możliwościami pozycji pracy przekładni.
 • Brak iskrzenia - jako że silnik nie jest urządzeniem elektrycznym, możliwość zapłonu gazów łatwopalnych z powodu iskry została ograniczona do minimum.
 • Łagodny rozruch - praca ze sprężonym powietrzem automatycznie zapewnia łagodny rozruch silnika bez ryzyka uszkodzenia pozostałych urządzeń.
 • Łatwa zmiana kierunku obrotów - czterodrogowy zawór zamontowany na linii sprężonego powietrza umożliwia bardzo łatwą i błyskawiczną zmianę kierunku obrotów silnika pneumatycznego GAST. 
 • Samouszczelniające się łopatki - konstrukcja silnika i materiał, z którego wykonane są łopatki, zapewniają ich samoistne uszczelnianie się, dzięki temu parametry silnika pozostają niezmienne przez tysiące godzin pracy.
 • “Praca na zimno” - w trakcie pracy silnika rozprężające się powietrze chłodzi urządzenie. Dzięki temu zjawisku silnik może być stosowany w wysokich temperaturach otoczenia (do 120 °C) w atmosferach niewybuchowych. 
 • Kompaktowy i przenośny - maksymalna moc przy zminimalizowanej wadze i wymiarach. 
 • Cztery lub osiem łopatek - silniki czterołopatkowe spełniają większość wymagań, ale w aplikacjach gdzie istotna jest precyzyjna kontrola posuwu, przy małym przepływie powietrza lub przy ciągłej pracy na przeciążeniu silnik ośmiołopatkowy będzie lepszym rozwiązaniem.
 • Zminimalizowana obsługa - silniki GAST można stosować w miejscach, gdzie obsługa serwisowa jest utrudniona, gdyż  w zasadzie nie będą one wymagać obsługi przy pracy na czystym suchym I odpowiednio nasmarowanym powietrzu (smarowanie nie dotyczy modeli bezolejowych).
 • Nie ma ryzyka przepalenia - silniki pneumatyczne GAST mogą zostać zablokowane pod obciążeniem, w trybie ciągłym; nie spowoduje to ich uszkodzenia.
 • Niska cena - koszt silnika pneumatycznego GAST jest niższy niż równoważnego o podobnej mocy i możliwościach.

 

Nie znalazłeś produktu, którego szukasz?

Skontaktuj się z nami

Cały czas pracujemy nad powiększaniem naszego katalogu w sklepie internetowym. Jeśli nie znalazłeś tutaj produktu którego szukasz, skontaktuj się z nami!