ek group

Czy ergonomiczna mata poliuretanowa może zwiększyć przychody przedsiębiorstwa?

2 min. czytania
Reading Time: 2 minutes Niemal każde przedsiębiorstwo może zaoszczędzić pieniądze stosując to proste rozwiązanie. Sprawdź jak u siebie wykorzystać matę ergonomiczną.
Reading Time: 2 minutes

Dyrektor jednej z firm wrócił właśnie ze szkolenia dotyczącego BHP. Zapamiętał z niego jedną ciekawą, ale i zastanawiającą cyfrę. Okazuje się, że ponad 33% urazów związanych z pracą stanowią zaburzenia mięśniowo-szkieletowe. A jest przecież bardzo łatwy sposób, aby redukować tego typu problemy.

Ergonomia pracy

Podczas szkolenia kwestia ta była szeroko omawiana. Temat wydawał się nie do rozwiązania. Często nie da się przecież zmienić ergonomii pracy. Nasi pracownicy muszą w pewnych sytuacjach pracować na stojąco. Nie ma innej możliwości. Będą więc cały czas narażeni na uszkodzenia ścięgien, nerwów oraz mięśni. Sam dział kadr często przecież zwraca uwagę, że pewne stanowiska pracy generują zdecydowanie więcej zwolnień lekarskich.

Jeśli zastanowimy się nad tym głębiej okazuje się, że ta kwestia może generować spore straty w każdym przedsiębiorstwie. Zwolnienia lekarskie, absencja w pracy, zła ergonomia wpływa na mniejszą efektywność.

Jak więc zmienić ten stan rzeczy? Co zrobić, aby nie tracić pieniędzy, by nasi pracownicy mieli lepsze warunki pracy, a dzięki temu mogli wypracować jeszcze większe zyski dla przedsiębiorstwa?

Wprowadzenie obowiązkowych ćwiczeń rozciągających, częstsze przerwy i inne tego typu rozwiązania są bardzo trudne do wprowadzenia. Często mało skuteczne i nieefektywne. Potrzeba jakiegoś systemowego rozwiązania, które raz na zawsze wyeliminuje problem.

Bardzo prostym, a zarazem skutecznym, sposobem jest zastosowanie elastycznej maty poliuretanowych.

Przykładowa mata ergonomiczna marki ERGOMAT

Co takiego dają ergonomiczne maty?

Taka mata posiada pewną zasadniczą cechę. Skutecznie tłumi wstrząsy, ułatwia krążenie krwi dla pracowników, którzy pracują w pozycji stojącej, odciąża stawy, mięśnie i nerwy. Daje też duże bezpieczeństwo i pewność, chociażby dzięki antypoślizgowej fakturze. Natomiast nie jest to jedyna ich ważna zaleta.

Takie rozwiązanie daje szereg innych dodatkowych wartości, które trudno jest przecenić.

Oto 7 dodatkowych cech jakie posiadają maty antyzmęczeniowe.

  • mata się nie podwija, zmniejszając ryzyko potknięcia się, wszystko dzięki fazowaniu krawędzi,
  • swobodna możliwość dopasowania do zadanej powierzchni - wybór dowolnego rozmiaru i kształtu,
  • bezpieczne i długoletnie używanie (czyli tanie w eksploatacji). Część producentów daje nawet 12 lat gwarancji na swoje wyroby,
  • wysoka jakość wykonania - nie zawiera silikonu oraz lateksu,
  • mata nie puchnie i jest wytrzymała na środki chemiczne i promieniowanie UV,
  • możliwość dostosowania do każdego wnętrza - szeroki wybór kolorów, od jasnych, żywych, po szarości i czernie,
  • łatwe w utrzymaniu, łatwość w czyszczeniu - struktura wewnętrzna o zamkniętych komórkach.

Zapewne taka mata nie jest panaceum. Nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Natomiast jeśli jej zakup może zwrócić się już po pierwszym roku użytkowania, warto się zastanowić nad tą opcją.

Podsumowanie

Czy taką matę można jednak zastosować w każdym zakładzie? Spokojnie można stwierdzić, że tak i to nie tylko w zakładach produkcyjnych. Jej zastosowanie jest na tyle szerokie, że pomoże ona np. w sklepie przy kasie, jeśli nasi pracownicy obsługują ją na stojąco. W barach czy restauracjach (także ze względu na swoją odporność na plamy i zabrudzenia).

Jest estetyczna i trwała. Nie musi być więc schowana w kanale mechanika samochodowego - chociaż i tutaj znajdzie swoje zastosowanie. Wszędzie tam, gdzie nasi pracownicy wykonują pracę na stojąco - można pomyśleć o zastosowaniu ergonomicznej maty.

Pobierz darmowe narzędzia

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymać darmowe materiały. Okazjonalnie wyślemy Ci też dodatkowe materiały oraz informacje, które mogą pomóc zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo Twojego zakładu.
Podając swoje imię i adres e-mail oraz klikając przycisk "zapisz się" zapisujesz się do naszego newslettera. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych na podany przez Ciebie adres e-mail w postaci newslettera.

Administratorem Twoich danych osobowych jest EK GROUP Sp. z o.o. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także ich przenoszenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Łatwy sposób na zlikwidowanie ryzyka pożaru rozdzielnic w Twoim zakładzie
5 min. czytania
Reading Time: 3 minutes Pożary w zakładach produkcyjnych najczęściej rozpoczynają się od zwarcia w rozdzielnicach. Przy braku sprawnego systemu przeciwpożarowego, szybko rozprzestrzeniają się na cały zakład, powodując często milionowe straty.
Jeden prosty sposób na pozbycie się ryzyka strat i utraty odszkodowania w razie pożaru w zakładzie
5 min. czytania
Reading Time: 4 minutes System sygnalizacji przeciwpożarowej to jeden z najważniejszych systemów w zakładzie. Wymagany przez ubezpieczycieli - od jego prawidłowego działania uzależniają wypłatę w razie pożaru. Niesprawny system SSP to miliony złotych strat dla zakładu - i dla Ciebie.
Jak pozbyć się, raz na zawsze, narastających i obciążających finansowo problemów z oświetleniem w zakładzie?
Reading Time: 5 minutes Chcesz dalej wymieniać żarówki co pół roku, czy wolisz, żeby Twój zakład w tym czasie zarabiał więcej pieniędzy z oświetleniem LED?
1 2 3 5