Logo EK GROUP
Usługi dla zakładów przemysłowych

Projektowanie i instalacja systemów sygnalizacji przeciwpożarowej
oraz oddymiania dla Twojego biznesu

Projektowanie i instalacja systemów sygnalizacji przeciwpożarowej oraz oddymiania

System, który dba
o bezpieczeństwo Twojego biznesu

Pożar może zdarzyć się w każdej firmie i skutecznie zniweczyć lata ciężkiej pracy. Jeszcze jakiś czas temu panowało przekonanie, że systemy przeciwpożarowe są dobre dla zakładów narażonych na ogień. W tym momencie takie instalacje są w wielu przypadkach wymogiem ubezpieczyciela, i nic dziwnego. To jak alarm przeciwwłamaniowy, tylko w tym przypadku intruzem jest pożar. Szybko zatrzymany nie zrobi wielkich szkód.

Dobrze zaprojektowany system sygnalizacji pożaru to obecnie absolutna konieczność w każdym biznesie. Skutecznie rozmieszczone czujniki i systemy powiadamiania szybko lokalizują zagrożenie, pomogą sprawdzić, co się dzieje i w razie czego powiadomić służby ratunkowe. Taka natychmiastowa reakcja pozwoli ocalić Twój biznes i ograniczyć straty, które mogą iść nawet w miliony złotych.

Zrobimy wszystko za Ciebie

Nie martwisz się o straty spowodowane spustoszeniem Twojej firmy przez pożar. Nie musisz szukać specjalistów, którzy sprostają oczekiwaniom ubezpieczyciela i rzetelnie zaprojektują instalację przeciwpożarową.

Zadbamy o wszystko, z największą troską o jakość i najwyższe standardy. Kompleksowo zaprojektujemy całą instalację przeciwpożarową, uzgodnimy szczegóły z Twoim ubezpieczycielem i strażakami. U nas jakość wliczona jest w cenę usługi. I nie ma tu miejsca na kompromisy. W końcu chodzi o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pracowników.

System, który chroni

System sygnalizacji pożaru składa się z nowoczesnej, łatwej w obsłudze centrali alarmowej, którą instalujemy w pomieszczeniu pod nadzorem, panelu wyniesionego i systemu cyfrowych czujników termiczno-optycznych, termino-optycznych, liniowych, aspiracyjnych - do tego sterowniki i sygnalizatory świetlne i akustyczne.

System natychmiast reaguje na każde potencjalne zagrożenie pożarem. Bez niego nie ma szans na szybką reakcję. Kiedy już zobaczysz i poczujesz dym, często za późno na reakcję. Czekając na przyjazd Straży Pożarnej, możesz już tylko liczyć straty.

Projekt dopasowany do potrzeb Twojej firmy

System sygnalizacji pożaru stworzony “na miarę”, pod Twój biznes, dopasowany do specyfiki Twojej branży, to kluczowy czynnik sukcesu w ochronie przed niszczycielskim żywiołem ognia.

Często zdarza się, że aby tylko spełnić minimalne wymogi ubezpieczyciela, firmy montują najtańsze czujniki o mniejszym promieniu detekcji. To tylko pozorne oszczędności, bo w efekcie potrzeba ich więcej i zamiast zapłacić mniej, Twoje koszty wzrosną nawet o 30%, a jeśli dodasz do tego wyższe koszty serwisu i konserwacji - kwoty robią się naprawdę duże.

My korzystamy z najwyższej jakości czujników, które nie zawierają materiałów radioaktywnych. Większy zasięg detekcji to mniej sprzętu i okablowania. Nowoczesna i łatwa w użyciu centrala pozwala natychmiast zlokalizować pożar i szybko zareagować. Bo tam, gdzie chodzi o najwyższe bezpieczeństwo, nie ma miejsca na kompromisy.

Wynajmij nas 

Specjaliści z EK Group zadbają, by każdy element procesu był na najwyższym poziomie.
1
Analiza potrzeb i możliwości
Naszą pracę rozpoczynamy od dokładnej analizy potrzeb i możliwości. Organizujemy wizję lokalną, rozmawiamy z ubezpieczycielem oraz strażakami i specjalistami BHP oraz p-poż.
2
Kompleksowy projekt
Po takim spotkaniu powstaje kompleksowy projekt systemu sygnalizacji pożaru, który sprawnie realizujemy.
3
Pierwsze uruchomienie
Po pierwszym uruchomieniu mamy pewność, że Twoja firma i zakład są bezpieczne, a Ty możesz spać spokojnie.
4
Okresowe przeglądy
Spotkamy się dopiero za kwartał lub pół roku na przeglądzie i serwisie. Podczas takiego przeglądu:
sprawdzimy akumulatory;
sprawdzimy logi centrali;
przetestujemy linie dozorowe;
przetestujemy linie sygnalizacyjne;
sprawdzimy linie sterownicze;
wykonamy przegląd, czyszczenie i testowanie czujek.

Porozmawiajmy,
to nic nie kosztuje

Bezpieczeństwo to nie miejsca na kompromisy. Dlatego zanim się zdecydujesz na instalację systemu przeciwpożarowego, warto spotkać się i porozmawiać. To nic nie kosztuje, a możesz tylko zyskać. Pytaj, o co chcesz, nie boimy się żadnych pytań. Jesteśmy tu, by Ci pomóc.
Umów spotkanie

Artykuły związane z systemami sygnalizacji przeciwpożarowych.

Łatwy sposób na zlikwidowanie ryzyka pożaru rozdzielnic w Twoim zakładzie
Czytaj dalej...

Reading Time: 3 minutes Pożary w zakładach produkcyjnych najczęściej rozpoczynają się od zwarcia w rozdzielnicach. Przy braku sprawnego systemu przeciwpożarowego, szybko rozprzestrzeniają się na cały zakład, powodując często milionowe straty.

Jeden prosty sposób na pozbycie się ryzyka strat i utraty odszkodowania w razie pożaru w zakładzie
Czytaj dalej...

Reading Time: 4 minutes System sygnalizacji przeciwpożarowej to jeden z najważniejszych systemów w zakładzie. Wymagany przez ubezpieczycieli - od jego prawidłowego działania uzależniają wypłatę w razie pożaru. Niesprawny system SSP to miliony złotych strat dla zakładu - i dla Ciebie.

Co musisz wiedzieć o kontroli elektronarzędzi?
Czytaj dalej...

Reading Time: 7 minutes Dowiedz się, na czym polegają regularne kontrole elektronarzędzi, dlaczego warto o nie zadbać i w jaki sposób najlepiej wykonać je w swojej firmie.

Kontakt
checkmark-circle