Logo EK GROUP
Usługi dla zakładów przemysłowych

Projektowanie i konstrukcja rozdzielnic zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa

Projektowanie i konstrukcja rozdzielnic

Rozdzielnice

Rozdzielnice niskiego i średniego napięcia spotkamy prawie w każdym budynku, jednak zaprojektowanie ich i prefabrykacja to usługa, która wymaga wiedzy oraz doświadczenia.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Projekt instalacji elektrycznej powinien być przemyślany i dobrze zaprojektowany, nie tylko ze względu na optymalizację kosztów, ale również z pełną dbałością o zasady i przepisy bezpieczeństwa. Nie da się kupić gotowej rozdzielnicy. Możesz zaopatrzyć się w obudowy i i aparaturę, ale potrzebujesz kogoś, kto umiejętnie i odpowiedzialnie skonstruuje cały system.

Bezpieczeństwo i pewność

Już nie musisz się martwić o kwestie związane z BHP oraz zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Nasi specjaliści zajmą się wszystkim od początku do końca. Zaprojektujemy i skonstruujemy rozdzielnice niskiego i średniego napięcia zgodnie ze schematem i wymaganiami we wszystkich układach sieciowych.

Wykonujemy następujące rodzaje rozdzielnic:

Główne: polowe, szafowe, wiszące
Stacyjne nn oraz SN z SF6
Dystrybucyjne,
Oddziałowe,
Pomocnicze,
Warsztatowe,
Budowlane,
Układy pomiarowe bezpośrednie i półpośrednie
Układy telemetryczne
Automatyki przemysłowej
Automatyki budynkowej, w tym KNX
Mieszkaniowe,
Złącza rozdzielcze
Złącza kablowo-pomiarowe
Szafki oświetlenia ulicznego, układy SZR / RZR
Szafy dystrybucyjne 19”
Szafy teletechniczne

Najwyższe standardy 
zgodnie z przepisami

Śledzimy zmieniające się przepisy, dlatego stosujemy najwyższe standardy. Nie szkicujemy projektu na kartce, aby tylko mieć go z głowy.
Każda nasza instalacja  to wiele szczegółów, które składają się na dobrze zaprojektowaną całość.

Szczególną uwagę zwracamy na aspekt temperaturowy oraz odpowiednie odstępy pomiędzy urządzeniami. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również gwarancji, którą można stracić przy niewłaściwym projekcie.


Ważne jest również zadbanie o miejsca na przewody zasilające, odpływowe, przygotowanie odciągów do kabli, ochronę mostów szybowych i innych elementów niebezpiecznych.

To skomplikowany system, który może działać perfekcyjnie, jeśli jest stworzony przez doświadczonych fachowców. My znamy się na naszej pracy jak mało kto. Od początku działalności zamontowaliśmy już setki rozdzielnic i w tym czasie nie mieliśmy żadnej reklamacji. To daje pewność niezbędną dla Ciebie do efektywnego działania.
Oszczędzaj na rozdzielnicach

Warto oszczędzać - byle mądrze

Zdarza się, że inwestor obcina koszty, jednak takie działanie zawsze ma negatywne konsekwencje. W takim przypadku mogą zdarzyć się przerwy w eksploatacji, zagrożenie pożarem, przedwczesne zużycie - zwłaszcza falowników czy softstartów - nawet o 3 lata. Takie “oszczędności” to nie tylko skrócony czas eksploatacji i zagrożenie pożarem, ale również wyższe koszty serwisu.

Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek, projektowane przez nas rozdzielnice mają przemyślaną konstrukcję, która umożliwia bezpieczną i wygodną eksploatację.

Taka dobrze zaprojektowana rozdzielnica może pracować dla Ciebie nawet 20 lub 30 lat! Wystarczy typowa konserwacja bez większych napraw
i nieoczekiwanych kosztów. To jest prawdziwa oszczędność.
Zapłacić za dobrze wykonaną usługę, bez poprawek i ryzyka i cieszyć się bezawaryjną eksploatacją przez długie lata.

Profesjonalne działanie
bez niespodzianek

1
Badanie potrzeb
Rozpoczynamy od rozmowy, żeby zorientować się, jakie masz potrzeby i wątpliwości. W kolejnym etapie organizujemy wizję lokalną, podczas której sprawdzamy dokładnie, nad czym pracujemy.
2
Konsultacje ze specjalistami
Ustalamy wszystkie szczegóły ze specjalistami BHP oraz służbami przeciwpożarowymi. Wszystko po to, aby wiedzieć, ile mamy miejsca, w jakim środowisku będzie pracowała rozdzielnica, przy jakiej wilgotności. To wszystko jest ekstremalnie ważne podczas projektowania całego układu.
3
Plan schematu i użytych materiałów
Po takich spotkaniach przygotowujemy schemat oraz planujemy, jakich materiałów użyjemy do konstrukcji. Z zasady pracujemy z materiałami i częściami wyłącznie niezawodnych i sprawdzonych producentów:
Hager
Hensel
Legrand
ABB
Siemens
Eaton
Schneider Electric
4
Prefabrykacja
Kiedy zaakceptujesz nasz projekt, przystępujemy do prefabrykacji. Dostarczamy wszystkie materiały i zaczynamy instalację.
5
Uruchomienie
Kiedy wszystko jest gotowe, uruchamiamy rozdzielnicę i dokonujemy pomiarów. Potem pozostają już tylko rzetelne, okresowe przeglądy, aby upewnić się, że wszystko dobrze działa.

Wybierając pewne rozwiązania
- zyskujesz przewagę

Planując inwestycję warto zaufać doświadczonym specjalistom. Dzięki temu zyskujesz pewność, jakość i solidne wykonanie na czas. Nie musisz obawiać się przykrych niespodziewanych zdarzeń - pożarów, zwarcia czy awarii spowodowanych niewłaściwym montażem lub nastawami aparatury zabezpieczającej. Ograniczasz niepotrzebne koszty napraw i przedłużasz żywotność całego układu. Sprawdź, ile zaoszczędzisz.
Umów spotkanie

Artykuły związane z rozdzielnicami.

Łatwy sposób na zlikwidowanie ryzyka pożaru rozdzielnic w Twoim zakładzie
Czytaj dalej...

Reading Time: 3 minutes Pożary w zakładach produkcyjnych najczęściej rozpoczynają się od zwarcia w rozdzielnicach. Przy braku sprawnego systemu przeciwpożarowego, szybko rozprzestrzeniają się na cały zakład, powodując często milionowe straty.

Jeden prosty sposób na pozbycie się ryzyka strat i utraty odszkodowania w razie pożaru w zakładzie
Czytaj dalej...

Reading Time: 4 minutes System sygnalizacji przeciwpożarowej to jeden z najważniejszych systemów w zakładzie. Wymagany przez ubezpieczycieli - od jego prawidłowego działania uzależniają wypłatę w razie pożaru. Niesprawny system SSP to miliony złotych strat dla zakładu - i dla Ciebie.

Co musisz wiedzieć o kontroli elektronarzędzi?
Czytaj dalej...

Reading Time: 7 minutes Dowiedz się, na czym polegają regularne kontrole elektronarzędzi, dlaczego warto o nie zadbać i w jaki sposób najlepiej wykonać je w swojej firmie.

Kontakt
checkmark-circle